Categories: Дунав мост

Волейбол: България разби Чехия и ще играе за титлата в Златната лига

Женският национален отбор на България надигра Чехия в ОЗК „Арена“ Русе

Женският национален отбор на България ще играе на финал в Златната европейска лига, след като надигра шампиона в предишното издание на надпреварата Чехия с 3:0 (25:13, 25:23, 25:19) във втория полуфинал, изигран пред пълната с фенове зала „ОЗК Арена“ в Русе, предаде Монитор.

Така в битката за титлата тимът ни ще срещне Хърватия, която се наложи над Испания с 3:1 гейма и ще играе втория си пореден финал. Родните волейболистки стигнаха до финала без загубен гейм.

Българките диктуваха положението изцяло в първата част, като имаха пълен превес в елементите. Така момичетата на Иван Петков излязоха закономерно напред.

Възходящата им линия се запази и след това, като поведоха ударно във втория гейм (5:0). Впоследствие обаче „лъвиците“ допуснаха съперника да навакса и да се доближи, дори да поведе. Чехкините разстроиха посрещането ни, благодарение на началния удар и удържаха темпото. След 16-а точка играта продължи равностойно, като интригата се запази почти до края. Атака на Елица Василева и ас на Емилия Димитрова сложиха край на спора и авансът ни се увеличи.

Мотивирани от загубата на втората част, чешките състезателки започнаха нахъсано, но не успяха да се противопоставят подобаващо. Воденият от Иван Петков продължи вдъхновено и мотивирано и не позволи на противника да направи каквото и да е. Класата на „лъвиците“ бе повече от очевидна. В ключовите моменти блокадата на съперника ни създаде известни проблеми, но затворихме двубоя със стабилна преднина.