„Фокусът на моя отбор беше как да подобрим индивидуалния подход при работа с деца със специални образователни потребности. Проектът ни се състоеше в добавяне на нови функционалности в Microsoft Forms. Работихме върху възможност за създаване на банки с въпроси с опция към тях да се добавят тестове, които се определят на случаен принцип от приложението и са различни за всеки ученик. Също така работихме по внедряване на опция за Text-to-speech в приложението за равен достъп на деца със зрителни проблеми“, разказа Росен Ралчев.
Microsoft Global Educators Exchange събира на едно място преподаватели от 83 държави, които споделят успешните си учителски практики и обсъждат нови идеи в образованието. В тазгодишното издание на форума взеха участие над 50 преподаватели от 18 страни в Централа и Източна Европа. Те работиха по проекти, свързани с дигиталната трансоформация в образованието, персонализиране на учебните процеси и интегрирането на STEM в учебния материал.
В рамките на седмица преподавателите работят съвместно, за да индентифицират належащи проблеми в образованието и представят идеите си за тяхното разрешаване пред жури, което селектира най-иновативните проекти.
Освен от България, сред наградените са и преподаватели от Сърбия, Литва, Чехия, Русия, Словения, Кипър, Азербайджан, Малта, Хърватска, Украйна, Словакия и Армения.
Освен Росен Ралчев, във форума взеха участие още четирима учители от България – Величка Дафчева от ОУ „Райно Попович“, Карлово, Таня Сребрева от СУ „Проф. д-р Асен Златаров“ Първомай, Гергана Петрова от ПМГ „Акад. Боян Петканчин“, Хасково), Иван Гьонов от 9 Френска езикова гимназия „Алфонс дьо Ламартин“, София.
Имам около 20 братя и сестри. Не сме кръвно свързани, но всички сме отгледани от…
Безплатна „Зелена зона“ в Стара Загора по време на празничните дни, съобщиха за ЗАРАТА Старозагорци…
Глобиха собственик на кучета, нарушил три закона едновременно, съобщиха за ЗАРАТА 382 санкции глоба с…