Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за финала на турнир по бадминтон във Франция

Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за финала на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите „BWF Tour Super 100“ в Орлеан (Франция) с награден фонд 90 хиляди долара, научи ЗАРАТА.

Поставените под номер 1 българки победиха на полуфиналите осмите в схемата Клоуи Бърч и Джесика Пю от Англия с 21:15, 21:12 за 32 минути.

В първия гейм след 10:10 сестрите направиха силна серия и поведоха в резултата. Във втората част се игра равностойно до 12:12, след което със серия от 9:0 те затвориха мача.

Така Стефани Стоева и Габриела Стоева ще се борят утре за втора поредна титла, след като миналата неделя станаха шампионки на турнира от сериите „BWF Tour Super 300“ в Базел (Швейцария).

На финала утре българките ще играят срещу победителките от мача между Стине Кюсперт/Емма Мощински (Германия) и Гаутам Шикха/Ашвини Бхат (Индия).