Германия разби европейския шампион Португалия

Германия победи Португалия с 4:2 в мач от група F на Евро 2020. Срещата се проведе на „Алианц Арена“ в Мюнхен, видя ЗАРАТА по БНТ.

Мачът започна с отменен гол за Германия. Госенс намери вратата на португалците по диагонала, но попадението бе отменено заради игра с ръка на Томас Мюлер при изграждането на атаката.

Кристиано Роналдо промени резултата едва в 15 минута. Той реализира гол на празна врата след подаване на Диого Жота.

Германия изравни резултата в 34-тата минута. Госенс би по диагонала, но този път топката бе насочена към Хаверц, който отбеляза с майсторско движение.

Последва обрат за Германия в след автогол на Рафаел Герейро. Така резултатът стана 2:1. Голът бе реализиран в 39-тата минута.

Пет минути след началото на второто полувреме падна трети гол за Германия. Кай Хаверц вкара на празна врата след пас на Госенс.

Баварците поведоха с 4:1 в 60-та минута. Робин Госенс отбеляза с глава след центриране отдясно на Джошуа Кимих.

Диего Жота успя да реализира втори гол за Португали в 67-ма минута.

Имаше още добри възможности за попадения, които обаче не бяха реализирани.

Мачът завърши 4:2 за Германия след едно невероятно шоу, което двата отбора ни предоставиха.