Григор Димитров победи №7 в света в Монте Карло

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Мастърс 1000 турнира в Монте Карло. Българинът изигра страхотен мач и се наложи с 6:3, 7:5 над миналогодишния полуфиналист Каспер Рууд, видя ЗАРАТА.

Григор Димитров започна отлично срещата и спечели 5 от първите 6 изиграни гейма. При 5:2 българинът сервира за сета, но допусна връщане на единия пробив. В ответния гейм обаче Димитров направи трети пробив в подаването на Рууд и след 38 минути игра поведе в резултата с 6:3.

През втората част имаше само един пробив, дело на Димитров в 12-ия гейм, но той се оказа напълно достатъчен за крайния успех в срещата.

С победата Григор Димитров достига до четвъртфиналите в Монте Карло за четвърти път в кариерата си след 2013 г. (загуби от Рафаел Надал), 2015 г. (загуби от Гаел Монфис) и 2018 г. (победи Давид Гофен, но на полуфиналите отстъпи пред Рафаел Надал).

Неговият съперник в спор за място на полуфиналите ще бъде определен от двубоя Хуберт Хуркач (Полша, №11) и Алберт Рамос-Виньолас (Испания).