Григор Димитров счупи каръка и спечели победа

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от сериите „Мастърс“ в Париж с награден фонд 4,872 милиона евро.

Поставеният под номер 9 Димитров пласира 13 аса и елиминира испанеца Роберто Баутиста Агут със 7:6(10), 6:4 за 96 минути.

В първия сет сервиращите доминираха и не се стигна до нито една точка за пробив. В тайбрека 27-годишният хасковлия пропиля аванс от 6:3, а след това отрази три сетбола преди да триумфира с 12:10 точки.

Във втората част Димитров дръпна с 4:1 с два пробива аванс, но последва спад в играта на българинът и Баутиста Агут успя да изравни за 4:4. Хасковлията успя да реализира трети брейк за 5:4 и след това затвори мача при собственото си подаване.

Димитров заработи 63435 евро и 90 точки за световната ранглиста, а за място на четвъртфиналите той ще срещне петия поставен Марин Чилич от Хърватия.

Чилич води с 3:1 победи в мачовете срещу българина досега, като спечели и последните два от тях през 2016 година с 4:6, 6:3, 7:5 в Синсинати и с 6:1, 6:4 на Олимпиадата в Рио де Жанейро.

Хърватинът е седми в света в момента, като има 18 титли в кариерата си, една от които през тази година.