Григор е на 1/4 финал след жестока битка с австралиеца Ник Кириос

Григор Димитров е на четвъртфинал на Australian Open 2018 , след като победи австралиеца Ник Кириос със в епична битка на осминафиналите!

Григор Димитров изигра изключителен мач и постигна победа с 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4) над представителя на домакините Ник Кирьос. Двамата предложиха тенис от най-високо ниво и се бориха до край 3 часа и 27 минути. Българската звезда се класира за четвъртфиналите на Australian Open, където ще се изправи срещу Кайл Едмунд от Великобритания.

Играта на третия в света бе коренно различна от последните му два мача, когато изпитваше проблеми. Срещу Кирьос той показа различно ниво и имаше нужда от това, за да пречупи австралиеца, който също игра много силно. Григор трябваше да се справя с 36 аса на съперника, но бе изключително стабилен във важните моменти пред около 15 000 зрители на „Род Лейвър Арина“.