Футбол

Датчани изхвърлиха Лудогорец от ШЛ

Лудогорец напусна Шампионската лига, след като загуби двубоя си от втория предварителен кръг в турнира от датския Мидтиланд с 0:1. На своя стадион в Разград българският първенец беше надигран и в големи периоди от срещата се защитаваше. Единственото попадение за датския шампион вкара резервата Жуниор Брумадо в 78-ата минута.

През второто полувреме българският тим можеше да получи дузпа заради игра с ръка на бранител на Мидтиланд, но съдията Денис Шурман не видя нарушение.

Поражението изхвърля Лудогорец от надпреварата и слага край на мечтите на тима да участва отново в групите на Шампионската лига. За последно Лудогорец стори това през сезон 2015-16, когато дори завърши трети и продължи в Лига Европа.

Българският шампион продължава с европейското си участие, като ще играе в третия предварителен кръг на Лига Европа.