„След като разбрахме, че има такова съмнение, веднага се обърнахме към полицията. Органите на реда започнаха съответните действия и нещата вървят към добър край“, коментира д-р Румен Велев, директорът на болница „Шейново“, където две бебета са били разменени преди два месеца.
Той обясни, че не вярва родителите на едно от бебетата да са отказали да дадат ДНК проба. Самият той разбрал за случилото се на 7-и декември.
На въпрос дали има други такива случаи в практиката на лечебното заведение, д-р Велев заяви: „За първи път присъствам на такова нещо в нашата болница.“
„Извършва се проверка, персоналът е разпитан – и те недоумяват как точно се е случило. Имаме стриктни протоколи и правила, по които описваме новородените. Слагаме гривничките, записваме номерата, сравняваме ги при изписването и ми е трудно да ви кажа какво се е объркало“, коментира Велев.
Той допълни, че все пак има някои подробности, които са „леко смущаващи“, но отказа да ги коментира докато тече проверката на прокуратурата.
Д-р Румен Велев е провел 20-минутна среща със здравния министър, за да обясни случилото се.
Случаят е отпреди няколко месеца, но до установяването му се е стигнало в началото на тази седмица. Заради съмнение, че детето, което отглежда не е нейно, два месеца след раждането, жена е поискала направата на ДНК тест. Той е потвърдил, че пеленачето, с което се е прибрала от болницата, всъщност не е това, което е родила.
Младата майка е сигнализирала болницата, която започнала вътрешна проверка. Установено било, че номера на гривничката, която се поставя на детето при раждане, не съответства на този на майката.
Така се стигнало до заключението, че две бебета, родени по едно и също време, са разменени и са дадени на грешните родители.
Бразилският халф Уерик Каетано отново е част от Берое, научи ЗАРАТА. 25-годишният полузащитник се завръща…