ЗАРАТА честити именния ден на всички празнуващи на 20 август с пожелание за здраве, късмет и благополучие!
[ad id=“225664″]
Имен ден празнуват: Самуил, Самуел, Самуила, Самуела
Българската православна църква почита паметта на 37-те или, което е по-точно, на 40-те пловдивски мъченици на 20 август.
В историята на църквата са познати „Светите 37 филипополски (Пловдивски) мъченици“, които били избити през 304 г. при източната порта (Хисар капия) на късноантичния Филипопол. Това станало по време на гоненията, предприети от римския император Диоклетиан (284-305). Техните имена са известни – 29 от тях са от Филипопол, а 8 – от източнотракийския град Виза. Това показва, че в голямата си част те са били от местното тракийско население. Малко по-късно със същия мъченически подвиг били удостоени още трима християни – двама филипополци и един от съседния Стенимахос (дн. Асеновград). С това броят на пловдивските мъченици достигнал числото 40, обвеяно с особена сакралност предвид култа на Светите 40 мъченици от Севастия. На мястото на мъченическата гибел на филипополските светци бил изграден мартириум – малък храм-гробница, а по-късно била издигната раннохристиянската базилика „Св. Константин и Елена“. /КРОСС/
Какво значи името Самуил?
1. Самуил е древноеврейско име, което означава, изпросен от Бог.
2. Мъжете с това име имат имен ден на 20 август.
3. Самуил има различни интереси, но изцяло може да се отдаде само на едно дело.
4. Мъжете с това име са честолюбиви и почти винаги достигат целите си.
5. Самуил е тактичен, щедър и уравновесен човек, който често избира професия, където е обществено значим.
6. Мъжете с това име са способни да намерят правилното разрешение на всеки един проблем.
На 20 август почитаме велик пророк, Пророк Самуил, който има огромни заслуги за християнството. Свети пророк Самуил е старозаветен пророк, който бил изпратен на Земята през 11 век пр. Хр. Неговата мисия била свързана с укрепване вярата на еврейския народ в труден момент от неговата история. След тежки войни, филистимците имали надмощие над евреите и взели като трофей Светия Кивот. Тогава Свети пророк Самуил трябвало да намери сред народа на Израил онзи най-достоен и смел владетел, който можел да се противопостави на филистимците, за да си върнат обратно Светия Кивот. За първи цар бил избран Свети цар Давид, а неговият син издигнал храма на Соломон. В този храм бил поставен и Светият Кивот, върнат обратно от филистимците. Години по-късно еврейският народ паднал под вавилонско робство. Светият Кивот изчезнал и до днес никой не знае къде точно се намира. Носят се стотици легенди, но дали някоя от тях отговаря на истината, никой не може да каже. Свети пророк Самуил доживял до дълбока старост и починал в древния град Рама.
Rhodiola Rosea е растение, известно със своите адаптогенни свойства, помагащи на тялото да се справя…
Витамините от група B са жизненоважни за енергийния метаболизъм, здравето на нервната система и поддържането…
В Краснодарския край в Русия е обявено регионално извънредно положение заради разлива на мазут в…