Това заяви пред БНР проф. Олег Асенов, член на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“.
В този случай, ако за превозното средство седем поредни дни не е платена електронна винетка, собственикът ще има седем последователни електронни фиша, поясни проф. Асенов.
При преминаване през контролните рамки на АПИ, нарушителите ще бъдат снимани. Ако мобилните екипи на тол контрола спрат нарушителя в същия ден, тoй ще има възможността да плати по-ниска санкция – т.нар. компенсаторна такса.
Електронният фиш съдържа информация за превозното средство и неговия собственик. В 14-дневен срок след получаването му нарушителят трябва да плати компенсаторна такса по банков път като в платежното нареждане се посочи номерът на електронния фиш. В противен случай ще бъде глобен – 300 лв. за леките автомобили и 1800 лв. за тежкотоварните превозни средства.
При плащане на компенсаторна такса електронният фиш се анулира, обясни още проф. Асенов.
Водачите на моторни превозни средства могат да проверят на сайта www.bgtoll.bg валидността на е-винетките, включително и на издадените чрез Агенцията за социално подпомагане, както и на тези на пререгистрирани автомобили.
Отговорността при неправилно декларирани данни относно регистрационния номер на пътното превозно средство, категорията му или периода на валидност на винетната такса е на собственика или на ползвателя, като в случай на неправилно декларирани данни се счита, че за пътното превозно средство не е заплатена дължимата винетна такса. Корекции в електронната система за събиране на пътни такси не са възможни.
Данните могат да бъдат въведени на кирилица или латиница, стига графично да отговарят на данните от талона на автомобила. Тирета, интервали или други знаци не се изписват. Знакът за нула (0) и знакът за буквата О не са взаимозаменяеми.
Седем пъти ГЕРБ получава мандат за съставяне на правителство и седем пъти не успява. Това…
Той е едно от най-разпознаваемите лица в Холивуд. Носител е на наградата "Оскар" и има…