Снимка: Bulgaria ON AIR |
„Дейността на групата за наблюдение на демокрацията е политически инструмент. Мониторингът, който осъществява Европейската комисия, също е вид политически контрол. Противно на мнението на главния прокурор, много по-важно за нас е ние да подредим правилата, по които работим в сферата на правосъдието и борбата с корупцията“, заяви експертът по конституционно право доц. Наталия Киселова в студиото на „България сутрин“.
Тя очерта като основен резултат от посещението заявката за политическа воля за реформа в правосъдието.
„С присъствието си Кирил Петков демонстрира за първи път политическо желание да се справим с корупцията и да осъществим очакваната съдебна реформа. Самият факт, че премиерът присъства на заседанието, показа уважение към нашите европейски партньори. При предишното редовно правителство Борисов коментираше, че това е много ниско ниво и няма смисъл от участието на политически представители“, заяви доц. Киселова пред Bulgaria ON AIR.
Според нея не трябва да се бърза с реформата в правосъдието, а всичко трябва да бъде добре премислено.
„Заявката за реформа, с която бяха избрани новите управляващи, поне на пръв поглед показва сериозни намерения за промени. Реформата в антикорупционния орган, процедурата за търсене на отговорност на главния прокурор и закриването на Специализираната прокуратура са трите основни предизвикателства пред тях“, уточни експертът по конституционно право.
Отборът на Берое спечели домакинството си срещу Левски с 83:71 (21:13, 16:16, 28:23, 18:19)…
Отборът на Берое (Стара Загора) излезе на 3-о място в мъжкото волейболно първенство, след…