[ad id=“225664″]
Когато двама партньори се карат помежду си, те неизбежно изричат думи, които биха могли да наранят другия. Често в такива ситуации използваме информация, която само ние знаем – и сме пределно наясно с факта, че по този начин ще ги засегнем. На отсрещната страна пък ú се иска да ни го върне с: „О, така ли?! Е, ти пък започваш да приличаш все повече на майка си!“ или пък нещо друго от този сорт.
Недейте да го правите. Вместо това просто кажете: „Ох. От това наистина ме заболя“, препоръчва Хал Рункел. Може би другият човек ще ви отвърне: „О, така ли? Е, и ти ми каза някои наистина болезнени неща.“ „Да, така е. – кажете му – И въобще не ми хареса, че го направих.“. Сега вече разговорът поема по един доста по-различен път – и той не е на кавгата. Това е така, тъй като един от вас е избрал да признае, че е бил уязвен.
[ad id=“263680″]
„Ох. От това наистина ме заболя.“ Това не е израз, който отблъсква другия. Напротив – подканва го към вас: „Знаеш ли – достатъчно открит съм с теб и можеш да ме нараниш. Защо вместо това не поговорим един с друг с любов?“. В една романтична връзка човекът отсреща знае как да ви повлияе благоприятно и наистина да ви трогне. Но също така е пределно наясно и с начините, по които може да ви нарани. Често второто е неизбежно.
Рункел подчертава, че не трябва да използваме тази фраза „Ох. От това наистина ме заболя“, за да се оплакваме или мрънкаме. Напротив – когато я изричаме, трябва да бъдем горди и неотстъпващи – „Знаеш ли. Думите ти наистина ме засегнаха. Това ли целеше? Отговорът ти на този въпрос ще ми покаже наистина какво мислиш за нашата връзка.“ Обикновено не ставаме сутрин с мисълта: „Днес ще помисля за различните начини, по които мога да нараня своя партньор.“ Това просто се случва, когато сме в разгара на конфликта. Тогава често се самозабравяме. Успокойте се. Пораснете. Сближете се, съветва Рункел.
Източник: БЛИЦ
Сарми – едно от най-любимите ястия в българската кухня, което носи със себе си традиции,…