Евелина Николова стигна полуфиналите на олимпийския турнир по борба след две победи до момента

В инфактен четвъртфинален сблъсък в категория до 57 кг тя победи молдовката Анастасия Никита с 6:3. Нашето момиче губеше с 2:3, но успя да обърне резултата като хвърли съперничката си за 4 точки, 10 секунди преди края.
Никита е европейска шампионка от 2020-а и победителка на световната купа същата година.
А на старта в категорията Евелина победи и полякинята Йовита Врзесейн с 3:0.
Така за място на финала Евелина ще спори с беларускинята Ирина Курачкина, европейска шампионка от 2021-а и победителка на световната купа през 2020-а.
Другият ни представител в днешния ден Георги Вангелов загуби на четвъртфиналите от индиеца Кумар Рави с 4:14. И ако съперникът му се класира за финал, българинът ще продължи в репешажите за бронза.
Иначе в първата среща Вангелов безпроблемно се справи с алжиреца Абделхак Карбахе – 11:0.
А Тайбе Юсеин по-късно днес ще се бори за бронза срещу рускинята Любов Овчарова, световна вицешампионка от 2017-а, трета на европейското през 2020-а, както и на световната купа същата година.