Наградата е присъдена „за добри резултати през 2018 година в изпълнението на строежи от енергийната инфраструктура в раздел „Големи компании“ със заетост над 50 човека.
„2018 година беше много натоварена за Енергоремонт. Отбелязахме значителен ръст от цели 40% в обема на извършената работа в сравнение с 2017“, посочи инж. Станчев. Предприятието ще завърши с подобен резултат и 2019 година, такава се очаква да бъде и следващата 2020 година.
Причините за тези високи резултати са обективни и субективни, смята инж. Станчев. В момента въглищните електроцентрали от комплекса „Марица-Изток“ преминават през цикъл от проекти за модернизация, за да могат да отговорят на по-строгите изисквания на Европейската комисия за нивото на отделяните емисии и в частност за нивата на отделяните азотни окиси. В тази връзка текат мащабни процеси, както в държавната ТЕЦ-2, така и в частните американски централи AES и „Контур Глобал“. „Енергоремонт-Гълъбово“ АД е един от изпълнителите по тези проекти.
„От друга страна заслуга на ръководството и на екипа на Енергоремонт е създаването на по-добра организация, чрез която само с наличния персонал и с ресурса, с който разполагаме, успяхме да свършим много по-големи обеми от работа“, допълни той.
В Енергоремонт работят общо над 1000 души. В направление „Ремонтно-монтажни дейности“ заетите са над 500, а в направление „Пещостроителни и изолационни работи“ – дейността, която е най-близка до сферата на Камарата на строителите в България, работят 250 човека.
Това прави тази структура най-голямата в България, специализирана в изграждането, ремонта и модернизирането на пещи и на оборудване, което работи под налягане при високи температури.
Иде един от 12-те велики православни празници, двоен повод за радост и за близо 8500…