[ad id=“225664″]
„Липсва дефиниция за енергийни напитки. Има предложение да се наричат функционани напитки със стимулиращ ефект, това са напитки за възстановяване след умствено и физическо изтощение. Те са с висок интензитет на стимулация и оттук стават с висок риск.“
Тя поясни, че енергйините напитки съдържат кофеин, има и безкофеинови, тогава има теобромин.
Проф. Донка Байкова: „Но имат таурин, глюкоронолактон, малтодекстрин, съдържат екстракти от растения – женшен, гуарана, от 10 до 15% захар имат. Всичко това прави влиянието на тонизиращите субстанции върху детския мозък и мускулатура доста рисково.“
[ad id=“263680″]
Байкова коментира още, че през 2010 г. органът за безопасност на храните, ситуиран за Европа в Италия, посочва тауринът и глюкоронолактона за особено опасни субстанции за мозъка и бъбреците. Те се приемат често и с алкохол и настъпват рискови нежелани реакции за децата.
Психологът Младен Владимиров заяви, че държавата трябва да се наложи с една регулация на това, което се продава около училищата.
Според него много рискува група са геймърите, които цяла нощ не са спали и започват деня си с енергийни напитки. Той открои, че сънят е важен и незаменим.
САЩ обявиха актуализирана награда от $25 милиона за всяка информация, която би довела до ареста…
Здравейте, скъпи приятели, Това е новият брой на Голямата картина - седмичния бюлетин на Свободна…