Броят на установените загинали в осмия ден след тежките земетресения в Турция и Сирия надхвърля 37 000, съобщи Ройтерс. Спасителните дейности продължават, като броят на спасените всеки ден стават все по-малък.
Двете държави бяха засегнати от няколко труса, най-силният от които беше на 6 февруари с магнитуд 7,8 по Рихтер в провинция Кахраманмараш, на 30 км от град Газиантеп и на 90 км от границата със Сирия.
Агенцията съобщава, че към 14 февруари над 31 643 души са загинали в Турция и над 5700 в Сирия. Близо 400 000 са били евакуирани от зоните на земетресението, съобщи президентската канцелария в Турция, цитирана от БТА.
Над 7500 здания в засегнатия район в Турция са се срутили или трябва спешно да бъдат съборени според Бану Аслан, директор на строителния отдел на министерството на околната среда, градоустройството и изменението на климата.
Турските медии съобщиха, че спасителите хранят надежда да намерят оцелели на няколко места в провинция Кахраманмарас, Адияман и Хатай, където под руините има признаци на живот. В южния град Антакия багери започнаха да разрушават силно повредени сгради и да разчистват отломки.
В Сирия хуманитарните организации съобщиха за притеснителни данни за поява на холера, което значително може да утежни ситуацията в страната. Чуждестранните спасители са над 8000. Те са подпомагани и от над 25 000 турски военни.
Броят на загиналите в Турция вече надхвърля 31 643 души, загинали при земетресението през 1939 г., съобщи в понеделник Службата за управление при бедствия и аварии. Това го прави най-тежкото земетресение в съвременната история на Турция.
Това е шестото най-смъртоносно природно бедствие през този век след труса от 2005 г., при който загинаха най-малко 73 000 души в Пакистан.
Заради по-силната конкуренция от страна на Китай, спадащите продажби у дома и новия натиск от…
Дон Мартин сънува кошмар и казва, че децата горят. После казва на Норма, че близнаците…