ЖФК Локомотив победи НСА в дербито на женския футбол пред 400 зрители в Стара Загора

ЖФК Локомотив победи с 3:1 НСА в дербито на женския футбол пред 400 зрители в Стара Загора. Отложената среща от осмия кръг на първенството предизвика голям интерес и напълни трибуната на спортен комплекс Колодрума, видя ЗАРАТА.

Още в 1-та минута Локомотив поведе в резултата. Румънската нападателка Козмина Душа овладя топката в наказателното поле на НСА и с удар от десет метра откри резултата.
В 39 – та минута Локомотив удвои преднината си. Във вратата на НСА се разписа Анастасия Скоринина.
Преди това Козмина Душа след удар с глава разтресе напречна греда на НСА. Топката се върна в наказателното поле където Скоринина беше най – съобразителна.

Гостите от София намалиха след дузпа, реализирана от Ивана Найденова в 60 – та минута.
Голям пропуск за Локомотив в 75 – та минута. Анастасия Скоринина се отьова на чиста позиция сама срещу вратарката в наказателното поле, но ударът и беше избит.

Две минути по – късно отново Скоринина беше намерена в Пената, но ударът и излезе в аут.
Старозагорските „железничарски“ водят с 2:1 срещу НСА.

В 84 – та минута старозагорки пропуснаха отлично положение.
Румънката Душа овладя топката пред наказателното поле на НСА и подаде вляво на Рафаела Варела, която отправи удар, но топката профуча край дясната греда на гостите.
В 90-та минута нападателката от Кипър Панайотиу затвърди еспеха на Локоотив с трети гол.

Локомотив – НСА 3:1 (2:0)
1:0 Козмина Душа (1 мин.)
2:0 Анастасия Скоринина (39 мин)
2:1 Ивана Найденова (60 мин-дузпа)
3:1 Панайотиу (90 мин)