Спорт

Злато за ансамбъла ни на 3 обръча и 2 чифта бухалки

Ансамбълът ни по художествена гимнастика завоюва златен медал на Световната купа в Казан. Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова изиграха съчетанието си на 3 обръча и 2 чифта бухалки чудесно, като допуснаха съвсем малко неточности.

Грациите получиха оценка от 28, 100 и така триумфираха в края на състезанието. След нашите момичета на почитната стълбичка се наредиха отборите на Русия и Израел с оценки 27, 150 за рускините и 26,750 за гимнастичките на Израел.

Това е трети медал за ансамбъла от участието им в Казан, по-рано днес спечелиха сребърен медал за съчетанието си с 5 топки, а на многобоя също взеха среброто.

Стефан Стефанов

Recent Posts

Габриела Маринова от Берое спечели сребро на световното по карате стил „шотокан“

Габриела Маринова от IXв клас на СУ "Максим Горки" спечели сребърен медал на Световното…