„Изкуственият интелект ни помогна в писането на съдържание, създаване на видеа, програми за обучение, оптимизиране на едни много досадни дейности“, каза в студиото на „България сутрин“ Павлин Добрев, който е част от голяма технологична компания.
„По отношение на дигитализацията, не може да намерите производство без изкуствен интелект. В момента всичко става автоматично. Срещат се навсякъде алгоритми за откриване на неприятности. Откриват се данни, които не са наред. Това позволява в една машина да се сложат различни сензори за вибрация“, обясни той.
„Преди по-малко от 6 месеца говорихме, че изкуственият интелект е тук, за да остане. Вече говорим за реално приложение. Това са серия от инструменти, които всеки може да си позволи. Въпрос е на иновативност, трябва да сме много любопитни“, каза в ефира на Bulgaria ON AIR Марина Шидеров, която е модератор на специален форум, организиран от Българската асоциация на софтуерните компании.
Павлин Добрев сподели, че целта на екипа му е била до 2025 г. всичките им продукти да използват изкуствен интелект. „Вече го постигнахме. Миналия ноември се появи нещо, наречено ChatGPT, и хората разбраха, че то е полезно“, отбеляза той.
Добрев уточни, че това, което изкарва изкуственият интелект като резултат, не е вярно или грешно, то е просто по-бърза проверка. По думите му резултатът трябва да се провери от експерт, който да го оцени. „Изкуственият интелект не е по-добър от човека. Може да стане по-бързо, но не по-вярно или по-точно“, подчерта Добрев.
Според Марина Шидеров в момента България е много конкурентоспособна. „Нашата асоциация първа проговори за изкуствения интелект и за това, че трябва да помогне на бизнесите“, каза тя.
На въпрос до каква степен може да му се доверим, Добрев отговори: „От технологична гледна точка не може да се доверим. Когато говорим, езикът е многозначен. Ако искате да получите правилен отговор, трябва да вкарате този контекст. Не става въпрос само за една система, паралелно се изпращат отговорите и се избира най-добрият“.
Марина Шидеров загатна, че на форума ще обяснят откъде тръгва технологията, ще зададат тон да се помага на всички останали сектори да се дигитализират и да създадат по-добри бизнес модели.
Коледа, която отбелязва раждането на Исус Христос, е основно християнски празник. Въпреки това, поради своята…