През годините назад сградата претърпява няколко реконструкции, които нарушават автентичността на вътрешното пространство:
– През 1939 г. се изгражда хладилник в халите, за който общината плаща 10 милиона лева.
– През декември 1954 г. на сесия на Градския народен съвет е взето решение да се направи преустройство на халите. Проектът е на арх. Иванов и арх. Михайлов, а строителните работи са възложени на организацията “Местни строежи” и продължават през 1955 г. Целта е да се направят нови хладилни инсталации и да се поставят нови хладилни шкафове.
– През 1983 г. е изготвен и се осъществява проект за преустройство им в „модерен търговски комплекс”. Той е дело на Лилия Сокачева от КИИП към Министерството на вътрешната търговия и услугите. Главен изпълнител на ремонтните дейности е СП „Ремонтстрой” – Стара Загора. При реконструкцията търговската площ се увеличава с нови 220 кв. м. Основно звено в комплекса е супермаркетът, който работи на самообслужване. Има и кафе-сладкарница с лятна градина. Преустройството е осъществено под ръководството на арх. Иван Иванов.
Началото е през 30-те години на 20 век! Тогава e модерно в по-големите градове на страната да се изграждат големи магазини – градски хали.
Първоначалните обсъждания в Стара Загора от юли 1926 г. предлагат халите да се изградят на югоизточния ъгъл на пепиниерата (на мястото на днешната Пожарна). В началото на 1929 година е определено мястото за строеж – в централната част на града, в непосредствена близост до градската градина, източно от сградата на тогавашната община. През 1930 г., след Габрово и Шумен, общинските ръководства в Стара Загора и Пловдив обявяват конкурси за идейни проекти.
На конкурса в Стара Загора първа премия е присъдена на проекта с мото „Верея“ на архитектите Елена Варакаджиева-Скордева, Генчо Скордев и Петко Цветков, втора – на проект с мото „Аязмото“ на архитектите Пантелей Цветков и Сл. Горанов, трета – на проект с мото „18 юлий“. Преди изграждането на халите на бул. „Руски” тогава „Цар Освободител” срещу градската градина са разположени дюкяните на касапите, бакалници, кафенета. От изток се продават зеленчуци и плодове.
Сградата заема площ от 1450 кв. м. Стойността на завършения цялостно обект тогава е 5,600,000 лева. През 2000 година започват ремонтни дейности за превръщането на сградата в Художествена галерия.