Италия и Уелс на осминафиналите на ЕВРО 2020

Отборът на Италия победи с 1:0 Уелс в последния мач от Група А на Евро 2020, но въпреки това „драконите“ се класираха за плейофната фаза, видя ЗАРАТА по БНТ.

Тимът на Роберто Манчини вече си беше осигурил класиране за 1/8-финалите на шампионата, докато уелсците чакаха развитието на другия мач в потока. Швейцария победи Турция с 3:1, като много вероятно е като трети отбор с най-добри показатели напред да продължат именно „кръстоносците“.

Единственото попадение в срещата, която се игра на стадион „Олимпико“ в Рим дойде в края на първото полувреме, като точен за домакините беше полузащитникът на Аталанта Матео Песина. Крайният изход беше предрешен и от червения картон, който Етан Ампаду получи в 55-ата минута.

С успеха срещу Уелс италианците изравниха рекорда си от 30 поредни мача без поражение.