„Има такъв народ“ видяха, че не може да се сформира правителство и единственото, което могат да направят в момента, е да се оттеглят. Подкрепата им за президента е нещо хубаво, защото той определено заслужава. От друга страна те вероятно се готвят за предизборна кампания – виждат рейтинга на президента и казват: „Ами ние сме с него“, коментира служебният министър на икономиката Кирил Петков пред Дойче веле.
Заради предстоящите още два мандата, които Радев трябва да връчи, служебното правителство има още няколко седмици, за да свърши още от заплануваната работа.
Петков не мисли за участие в бъдещ кабинет.
„Но, да, ние искаме под някаква форма да продължим да бъдем най-малкото коректив на това, което се случва. Имаме енергията да продължаваме да бъдем част от промяната. Как това ще се случи – не ни е особено важно като структура. Важното е като краен резултат ние да успеем да бъдем част от него“, заяви Кирил Петков.
Той се надява да продължи да работи с част от своите колеги от служебното правителство.
„Лично аз като „аз“ никъде няма да отида. Защото разбрах едно: ако нещо се върши, трябва да се върши отборно. Най-малкото в един по-тесен кръг от хора, които вече сме били част от промяната. С този кръг хора ние бихме действали в синхрон: аз и Асен Василев, Ники Денков… Ето най-малкото трима души, които действат в синхрон и отборно“, подчерта служебният министър.
И добави, че абсурдите, с които служебното правителство се сблъсква продължават.
„Ние поискахме оставката на изпълнителния директор на Държавната консолидационна компания, а той ни каза, че ще помисли до утре следобед. Сега, след тази новина, се надяваме, че той ще вземе това решение още днес. За нас в момента е много важно ДКК да влезе под контрол“, даде пример министърът на икономиката.
Кирил Петков разказва и за познанството си с президента Румен Радев. „А кой ме намери за служебното правителство: Участвах в едно посещение в Китай на президента Радев и по време на това пътуване имахме възможност няколко дни да обсъдим визиите си за България и да установим, че са много сходни. На това пътуване аз представлявах Софийския университет, като идеята беше да се говори за иновативни проекти между България и Китай. Имах лукса да пътуваме заедно, да прекараме доста време заедно и да разберем, че сме съмишленици в много голяма част от идеите. И президентът, и аз вярваме, че потенциалът на България до този момент не е по никакъв начин постигнат. Установихме, че всички тези кражби и корупцията ни фрустрират и двамата. И на базата на това наше запознанство, когато дойде време за служебния кабинет, аз получих покана“, казва Петков.
Той споделя и какво би направил, ако би продължил да работи в правителството. „Ако имах повече време, бих сменил структурата на нашето министерство, бих махнал всички несвойствени дейности от него: язовири, „Екоинженеринг“ и „Екоантрацид“, които са за рекултивация, „Монтажи“, които са за строителство на несвойствени дейности. Тези дейности да отидат в други министерства или най-малкото да се качат директно под Министерството, а Агенцията за иновации, която оспоред мен може да бъде бъдещият двигател на икономически растеж, да влезе под Министерството на икономиката и да се координира с всичките други инструменти, включително ББР, „Малки и средни предприятия“, Агенцията за инвестиции. Всичко това да заработи координирано, а не всяка агенция да си прави каквото си знае. Само заедно, с МОН, ние можем да превърнем това министерство в министерство със съвсем друга функция – и тя да се казва „Икономически растеж“. Защото в момента то е „Министерство на всички несвойствени дейности“, откъдето могат да се правят непрозрачни обществени поръчки“, казва Кирил Петков.
https://www.dnes.bg/………….
Косата е важна част от външния вид и самочувствието на всеки човек. Поддържането ѝ здрава…