[ad id=“225664″]
1. Не можете да контролирате апетита си за сладко
Много хора познават пристъпите на апетит за сладко. Това пристрастяване понякога може да има чисто психологически причини.
Сладкото действа на мозъка по сходен начин с наркотиците – създава чувство на удоволствие, а хормонът лептин контролира нуждата ни от храна. Работата на лентипа може да бъде нарушена от свръхконсумацията на сладко и когато това стане, нуждата не само от сладко, но и от всякаква храна става неконтролируема.
2. Ако не хапвате сладко сте раздразнителни и трудно се концентрирате
[ad id=“263680″]
Захарта покачва кръвната захар в тялото и хормонът инсулин в организма става по-малко чувствителен към постъпването на ново и ново количество захар.
Като резултат искате повече сладко, за да задоволите потребностите си от енергия за тялото и мозъка, чиито основно гориво са въглехидратите. Ако не си набавите необходимото, то ставате раздразнителни и трудно се концентрирате.
3. Винаги се чувствате изморени
Ако непрекъснато се чувствате изморени, въпреки че сте се наспали, то причината за това може да е захарта. Тя дава енергия, но ако стимулирате организма си непрекъснато със захар, може да се почувствате изморени.
4. Нищо не ви е достатъчно сладко
Когато нищо не ви е достатъчно сладко, може би сте започнали да консумирате твърде много захар. Вкусовите ви рецептори могат да свикнат с количеството захар и да имате нужда от още и още.
5. Сладките неща сбръчкват кожата
Сладките неща, които обичаме да похапваме, са вредни не само за фигурата ни, а и за вида на кожата.
Рафинираните въглехидрати намаляват еластичността на кожата.
Източник: dariknews.bg