Categories: Дунав мост

Как да се справим с „ранното ставане“ сутрин

Ако имате проблеми със събуждането сутрин, прочетете тези супер ефективни съвети

Предишната вечер задавате 7 аларми, първите 5 на всеки 10 минути, а другите 2 – на всеки 5 минути. Събуждате се, но много минути след определения час ставате от леглото и разбирате, че сте закъснели за работа. Приготвяте се бързо, дори нямате време да закусите и всеки ден се повтаря едно и също.

Най-напред трябва да разберете причините за това в зависимост от ежедневието ви.

Трудностите при събуждане се дължат не само на факта, че обичате да спите и мразите закуската, но и на други фактори като начин на живот, прием на лекарства, здравословни проблеми и др. Други фактори са стресът, тревожността, депресията и хроничната болка.

Друга причина може да бъде фактът, че сте прекарали поне две нощи, а може би и една нощ в бар с приятели или сте работили нощна смяна и по този начин биологичният график, с който тялото ви е свикнало, е бил нарушен.

След като разберете защо това се случва с вас, следвайте тези съвети:

– Създайте си „програма за сън“, лягайте и се събуждайте по едно и също време всеки ден. Необходими са ви 7 до 9 часа сън, за да се събудите пълни с енергия.

– Регулирайте режима си на сън. Има вероятност да сте будни, преди да сте гледали социалните медии, или дори по-лошо, да заспивате с телефон в ръка, а това е една от основните грешки за психичното здраве и съня, разбира се. Също така трябва да избягвате да пиете кафе поне 6 часа преди лягане.

– Не натискайте будилника си с идеята „ще се събудя след 3 минути“, защото този вид откъсване от съня ви кара да се чувствате още по-уморени, освен че всъщност никога не трае 3 минути. Затова решението на този проблем е да оставите телефона си далеч от вас, за да не изключите полузаспалата си аларма, без да забележите часовника.

– Хранете се здравословно, защото това е още една причина, която допринася за енергията ви през деня, особено сутрин, когато ни е трудно да се подготвим. Трябва да ядете повече пресни и сушени плодове и зеленчуци и да пиете възможно най-много течности (без газ и захар).

– Занимавайте се с физическа активност. Тъй като е доказано, че помага за намаляване на стреса, тревожността и депресията, това е още един начин да се наспите добре.

– Бъдете на слънце, защото то не само влияе върху регулирането на сърдечния ритъм, но и подобрява качеството на съня. Само малко светлина сутрин ще ви зареди с добра енергия през целия ден, затова е препоръчително да спите с решетка/завеса, леко отворена или напълно отворена.

Ако опитате тези методи и никой от тях не помогне, трябва да се консултирате с вашия лекар, защото може да имате други здравословни проблеми и да се нуждаете от лекарства.

https://www.dunavmost.com/====… Натисни СПОДЕЛИ, моля!

Arhiv

Share
Published by
Arhiv