Калейн завърши четвърта на Световното в Япония

Снимка: БГНЕС

Българската гимнастичка Боряна Калейн завърши четвърта на финала по индивидуален многобой на Световното първенство по художествена гимнастика в Китакюшу, Япония, предаде  Gol.bg.

Калейн направи няколко грешки, но въпреки това спечели оценки от 25.850 на бухалки, 22.500 на лента, 26.400 на обръч и 27.700 на топка, като остана близо до бронзовото отличие.

Другата ни представителка – Татяна Воложанина, която дебютира на Световно първенство, се представи силно и завърши на седмо място. Българката получи оценка 24.700 на обръч, 24.600 на топка, 25.200 на бухалки и 22.100 на лента.

Световна шампионка в индивидуалния многобой стана рускинята Дина Аверина, която получи общ сбор 108.400 от съчетанията си на четирите уреда. По този начин тя влезе в историята, ставайки единствената гимнастичка с четири световни титли от едно първенство след триумфите във финалите на обръч, топка и бухалки.

На лента тя остана втора зад представителката на Беларус Алина Харнаско, която се поздрави със среброто в индивидуалния многобой след общ сбор 105.300. Трета на почетната стълбичка се качи сестрата на Дина Аверина – Арина, със 103.200. Топ 8 допълниха Виктория Оноприйенко (Украйна), София Рафаели (Италия) и представителката на домакините Сумире Кита, която бе отличена и с приз за стил.