Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на Европейското по бадминтон

Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на девойки единично на  Европейското първенство по бадминтон за юноши и девойки до 19 години  в сръбската столица  Белград, научи ЗАРАТА.

Поставена под номер 10  в схемата Налбантова победи  датчанката Фредерике Йостергаард с 21:11, 22:20 за 35 минути.
Калояна направи серия от 13:2, за да затвори първия гейм. Във втората част се игра равностойно, но след успех в последните две разигравания тя стигна до крайния успех.
Следващата съперничка на Налбантова ще бъде победителката от мача между Леона Ли ( Англия) и номер 14 Никол Карула ( Испания).
Михаела Чепишева, която е 11-а в схемата, загуби в четвъртия кръг в оспорван мач от третата поставена представителка на  Франция Емили Друин с 19:21, 19:21 за 35 минути.

На двойки Чепишева и Цветина Попиванова достигнаха до третия кръг, където по-късно днес ще срещнат поставените под номер 6 Люси Амигуе и Вера Апенцелер (Швейцария).