Калояна Налбантова  спечели титлата при жените на международния турнир по бадминтон в Унгария

Европейската шампионка за девойки под 19 години Калояна Налбантова  спечели титлата при жените на международния турнир по бадминтон в унгарската столица Будапеща, научи ЗАРАТА.
Калояна постигна седми пореден успех в надпреварата, след като на финала се наложи в оспорван мач над представителката на  Дания Фредерике Лунд с 16:21, 21:13, 21:19 за 44 минути.
Налбантова, която стартира от квалификациите, загуби първата част, но се пребори за златото в следващите два гейма. Във втория гейм тя взе аванс от 17:11 и след 21:13 изравни резултата. В решителния трети гейм, възпитаничката на Стилиян Макарски показа стабилна психика, а след 19:19 спечели две поредни разигравания и стигна до крайния успех.
Това е пореден успех за Налбантова тази година. В края на август младата ни надежда стана европейска шампионка под 19 години в  Белград, а на международния турнир в София през октомври взе два бронзови медала на единично и на двойки жени, заедно с Полина Бугрова ( Украйна).