„Проектът започва още пред 2018 година, когато 14 дами от различни държави имат идеята чрез експедиция до Килиманджаро да се набират средства за ново училище в Кения – един от най-бедните райони в Африка. Ние решихме да се включим миналата година, последните средства бяха събрани тогава. И ето, че година по-късно училището е построено и съответно на 2 септември бяхме поканени за откриването му. Там нещата се случват доста по-бързо от при нас“, каза инж. Мартин Петров за „България сутрин“.
Сумата е удвоена заради многото участници от целия свят.
„А капацитетът на училището нарасна до 640 места. Целта е да се достави качествено образование. Така или иначе се бяхме събрали миналата седмица за откриването, така се реши и да се продължи с втори етап на проекта, а именно да се направи експедиция до планината Кения. Този път целта е разширяване на капацитета на приют на много бедни деца и такива, които са без родители. Голяма част от тези деца слепи, друга част пък от тях са албиноси“, допълни инж. Петров в ефира на Bulgaria ON AIR.
По думите му децата албиноси стават жертви на нечовешки варварски практики: „Става дума за нападения, осакатявания, убийства, защото се вярва, че част от органите им носят късмет и просперитет. По време на избори тези атаки се увеличават.“
Той признава, че е бил притеснен и дъщеря му – Кристина Петрова, да направи изкачването.
„Имахме месец и половина за подготовката, което не е много достатъчно. Около 3-4 месеца са достатъчни – фитнес, плуване, тичане. Имах притеснения за нея, но тя се справи чудесно, даже няколко минути преди мен беше на върха“, подчерта инж. Мартин Петров.
Самото изкачване се е случило на три етапа.
Гледайте целия разговор във видеото.
Косата е важна част от външния вид и самочувствието на всеки човек. Поддържането ѝ здрава…
Берое Стара Загора прекъсна серията си от три поражения с домакински успех над Шумен…