Двa видa дeтcĸи пюpeтa cтpyвaт 80 и 107% пoвeчe, oтĸoлĸoтo в Aвcтpия и Гepмaния. Точно при пюретата е открита и разлика в съдържанието. Има разминаващи се съставки на етикетите в България и на тези от Западна Европа.
Meждy 20% и 70 % ca пo-cĸъпи и млeчнитe пpoдyĸти.
„Това не са незначителни разлики, които биха били обяснени с някакви производствени разлики“, смята министърът.
[ad id=“226585″]
Заради това още утре ще има среща при Порожанов на Комисията за защита на потребителите (КЗП) и няколко потребителски асоциации, за да има обсъждане по темата. По отношение на качеството отклоненията са „в рамките на допустимото“, каза още земеделският министърът. Около 20% изследваните продукти имат разлика в съставките спрямо посоченото на етикета, отчете Порожанов.
Порожанов обеща, че на 17-18 юли темата за стандарта на хранителните продукти ще бъде представена на Европейския съвет, но вносител на въпроса ще е Словакия. Земеделският министър обеща да има обща позиция на страните от Източна Европа, която да бъде представена пред ЕК с идеята да се изготви единен режим за стандарт за качеството и цените на храните навсякъде в ЕС.
Порожанов уточни, че до края на деня ще бъдат качени всички данни от сравнителното изследване на Българската агенция на храните (БАБХ).
Бразилският халф Уерик Каетано отново е част от Берое, научи ЗАРАТА. 25-годишният полузащитник се завръща…