Мъжете от селото участват в „Балканската война“ с 10 човека убити; „Междусъюзническата“ война с 5 човека убити; „Първата световна война“ с 26 убити. В центъра на селото е изграден паметник в тяхна чест.
Църквата в селото е построена през 1889 – 1890 г. като кириловци са я нарекли „Св. Кирил и Методий“. През 1872 – 1873 г. е построена нова училищна сграда, а през 1929 – 1935 г. училището се премества в нова сграда, построена от жителите на селото. Читалището е рожба както на училището, така и на икономическото сдружение в селото, кредитната кооперация, а също преди всичко на големите и неотложни изисквания на живота. Първоначално читалище „Изгрев“ се е помещавало в сградата на старото училище, а през 1965 г. се премества в нова сграда. През 1967 г. започва асфалтирането на пътя Богомилово – Кирилово, след което и улиците на селото. В момента училището функционира като частно езиково – ЧСОУ „Нов век“.
Паметникът на загиналите в Балканската, Междусъюзническата и Първата световна война е известен в цялата страна.
Селото е разположено на 11 км. югозападно от Стара Загора, в северната част на Старозагорското поле в полите на Старозагорските възвишения на 280 м. надморско равнище /спрямо Балтика/. То е изградено на мястото на девет тракийски селища и едно праисторическо, чиито развалини и досега личат. От това е видно колко гъсто е било населено мястото през тракийско време. Важни пътища са го кръстосвали в древнотта, които са оказвали значително влияние върху развитието му.
Най-ранни писмени сведения за селото датират от 1756 г. с името Ашик Сенеклии /тракийска дума, която означава място, където се правят стрели/. С това име селото остава до 1893 г., когато е преименувано на Свети Кирилово. През 1951 г. е преименувано на Кирилметодиево, а през 1971 г. на Кирилово.
Ашваганда, известна също като „индийски женшен“, е растение, използвано от векове в традиционната индийска медицина…