Три са големите рискове пред България, според съпредседателя на ПП Кирил Петков.
„Единият е да се върнем към хартиената бюлетина и измамите. Вторият е ако има следващи избори, националистически позиции на партии като „Възраждане“ да дадат още по-голям тласък на България към странни стратегии като референдуми за членството ни в ЕС. Третият риск е тази теза за президентската република. Ако сега имахме президентска република, щяхме да имаме човек като Бойко Борисов да управлява следващите 4 години. Такава концентрация на власт и излизане от парламентарната република е огромен риск за България“, заяви Петков пред Нова тв.
Той бе категоричен, че безпринципни коалиции да не се очакват от ПП.
„Ще подкрепим 16-те политики, които сме заявили, който и да ги предложи в този парламент“, допълни Петков.
„Това, което казахме на г-н Плевнелиев, ще го кажем и на г-н Радев – ние ще участваме в разговори с всички политически сили на база тези 16 политики, няма да участваме в разговори за безпринципни коалиции. Ние сме много предвидими. Няма как да има правителство на национално съгласие и да има правителство с ГЕРБ и ДПС“, каза Петков.
Той критикува избора на Вежди Рашидов за председател на НС. За него по-добър вариант за избора на председател на НС, би бил кандидатура на ДБ, която да се подкрепи от ПП, ГЕРБ и БСП. И изказа притеснение от взимане на поредица от грешни решения. Такова, според него, би било връщането на хартиената бюлетина.
Бившият премиер коментира и изявленията на служебния енергиен министър Росен Христов, който го обвини, че е лобирал за определена компания за доставката на ядрено гориво за АЕЦ „Козлодуй“.
„Нямам търпение да поканим този министър в парламента, който имаше погрешен подход към „Газпром“. Идеята, че ще сложим европейска фирма, която разчита на руско ядрено гориво, е национално предателство“, категоричен е Кирил Петков.
Отборът на Берое спечели домакинството си срещу Левски с 83:71 (21:13, 16:16, 28:23, 18:19)…
Отборът на Берое (Стара Загора) излезе на 3-о място в мъжкото волейболно първенство, след…