Много талант, прекрасни изпълнения, истински равностойни двубои, но всичко това избледня след последната песен.
Чистите и ясни гласове на Анон и Пирина превзеха емоциите още с първите акорди на магичната „Зайди, зайди, ясно слънце“. Очите на техния ментор Иван Лечев се напълниха със сълзи. В момента, в който Антон запя, нещо ме хвана за гърлото, каза малко по-късно самият той.
Вие сте гордост, България се нуждае от любов, от обединяване на хората, а вие сътворихте любов – беше коментарът на Влади Ампов-Графа, също член на журито.
Българската народна песен наистина носи космическо преживяване за всеки, който я чуе. Тя е незабравимо докосване до струните на душата.
Напред в музикалния конкурс по преценка на Лечев продължава Антон.
Мелодията на песента е възникнала вероятно през XVI – XVII век, съобщава справка в Уикипедия. Преди Освобождението на България от османска власт на основата на тази мелодия се пеят няколко градски и кръчмарски песни с различни текстове, както и народната песен „Булка върви, булка върви из гора зелена. Като върви, като върви жално плаче“.
Текстът на съвременната версия на песента се среща в сборника от народни (или авторски) песни и стихотворения „Нова песнопойка“, съставен от Любен Каравелов и публикуван от редакцията на в-к „Знание“ още през 1878 г. във Велико Търново. Първият стих е взет от стихотворението „Сбирайте са, моми, булки (На Васил Левски)“, а вторият и третият – от народната песен „Булка върви из гора зелена“.
Киселото зеле е не само важна част от традиционната българска кухня, но и продукт с…
Сарми – едно от най-любимите ястия в българската кухня, което носи със себе си традиции,…