Левски си тръгна победен от Сплит

Левски загуби с 0:1 гостуването си на „Хайдук“ в първия мач от втория предварителен кръг в Лига Европа. Победния гол за хърватите вкара Марко Футач от дузпа в 22 – та минута. Инцидентите подгряха мача. След като група привърженици изкара целия ден в ареста, около 2 часа преди началото на мача полицията задържа още 10 левскари пред стадиона. Те не издържаха проверка с дрегер.

[ad id=“232523″]

Сравнително равностойната игра на двата отбора приключи в 22-ата минута. Мощна контраатака за Хайдук завърши с шпагат на Димитър Пиргов, който спъна глупаво Тудор в наказателното поле. Главният съдия Мохамед Ал Хаким без да се замисля посочи бялата точка, а унгарецът Марко Футач вкара отсъдената дузпа.

През втората част Левски се опита да покаже по-остра игра в нападение. След час игра реферът спря мача, тъй като феновете на домакините хвърлиха на терена бутилки и запалки, което със сигурност ще им коства тежко наказание.

Левски стигна до най – опасната ситуация  в 78-ата минута. Тогава  Цветкович центрира отдясно, Буш пропусна топката за Панайотов, който стреля опасно с глава, но над вратата.

Реваншът е на стадион „Георги Аспарухов“ в София след седмица. Проблемът пред сините е свързан с наказанието, заради което срещата ще е без публика.