За да са присъствено в училище учениците от 1-ви до 4-и клас се тестват два пъти седмично от доброволци. Според д-р Юлиян Петров, председател на Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“, тестовете могат да се правят и в домашни условия.
По думите му тестването в клас е спорна практика, която създава „неприятна картина“ в образователната система, а положителните проби са много малко.
Той поясни, че около 20 % от децата все още са изолирани от образователната система, те получават т.нар. асинхронно обучение, което „всъщност нямаше да бъде в такъв висок процент, ако тези тестове се правеха вкъщи“.
Според него тези тестове трябва да се осигуряват от държавата, защото „този, който е взел политическо решение, трябва да плаща“.
По мнението му учениците от прогимназиален и гимназиален етап задължително трябва да се върнат също в училище.
„Да се приложи т.нар. диференциран подход – там където има учител, ученик, паралелка, там да се подходи по този начин, а другите да си учат, защото ще бъдат непоправими тези вреди, които се нанасят на прогимназиален и гимназиален етап“, обясни пред БНТ д-р Юлиян Петров.
На този фон се увеличава броят на ваксинираните учители в страната – близо 47 %. Заедно с тези, на които им признаха антителата, „много колеги са близо до т.нар. зелен сертификат“, каза д-р Петров и определи училището като „най-безопасна среда“.
Д-р Петров повдигна въпросът защо учителите са били отделени от поръчката за тестове, след като те са същите и е трябвало да бъдат закупени.
„Тестовете за учителите ги забравихме и нямаше никакъв проблем в тази поръчка да бъдат добавени и учителите. Стана някаква голяма анархия“, коментира д-р Юлиян Петров.
Невраксил е хранителна добавка, предназначена да подпомага нормалното функциониране на периферната нервна система. Той е…
Черният дроб е един от най-важните органи в човешкото тяло, отговорен за пречистването на токсини,…
Здравето на стомаха е от съществено значение за цялостното ни благосъстояние. Хранителните добавки могат да…