Ливърпул взе солиден аванс в първия полуфинал срещу Виляреал в Шампионската лига

Ливърпул победи с 2:0 Виляреал на „Анфийлд“ в първия им полуфинален сблъсък в Шампионската лига, видя ЗАРАТА. Тимът на Юрген Клоп поведе след автогол на Первис Еступинан, а две минути след това Садио Мане удвои. Голове на Фабиньо и Робъртсън пък бяха отменени заради засади.

Още от първите минути на срещата Ливърпул наложи високо темпо, а Виляреал само се защитаваше. В 12-ата минута Салах центрира към Мане, но последвалият удар с глава бе неточен.

Последваха нови добри възможности за домакините, които бяха пропилени от Александър-Арнолд , Луис Диас и Салах.

В 42-ата минута Тиаго Алкантара стреля от далечна дистанция, а топката се отби от гредата на вратата пазена от Рули.

Пет минути след подновяването на играта Фабиньо прати топката във вратата на гостите, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Все пак Ливърпул откри резултата в 53-тата минута. Хендерсън центрира отдясно, а топката рикошира в крака на Еступинан и влезе под напречната греда. Само две минути след това Салах прокара топката между краката на Пау Торес и изведе Мане сам срещу Рули, сенегалецът стреля веднага и покачи на 2:0.

В 64-тата минута Робъртсън засече от въздуха в мрежата на Рули центриране на Александър-Арнолд, но защитникът бе в положение на засада.

До края Ливърпул игра на сигурно и успя да запази преднината си, докато Виляреал завърши срещата без точен удар към вратата на Алисон Бекер.