Лудогорец падна от Малмьо

Лудогорец загуби от шведския първенец Малмьо с 0:2 в първи мач между двата отбора в плейофа за влизане в груповата фаза на Шампионската лига. Велко Бирманчевич откри резултата в 26-ата минута за Малмьо след отлична постановка при статично положение. Инге Берге удвои в 61-ата минута актива на шведския тим срещу родния шампион.

По този начин „небесносините” взеха добра преднина преди предстоящия реванш, а в срещата капитанът на домакините Кристиянсен нацели гредата на Кахлина. Стражът на „орлите” се отличи с няколко много добри изяви в северна Европа, но в крайна сметка атакуващите футболисти на Лудогорец не успяха да отговорят на агресията, предложена от хората, водени от Йон-Дал Томасон.

Скандинавският тим демонстрира страхотна игрова устойчивост и в хода на 90-те минути на „Еледа” показаха по-добрите неща и логично наказаха колебливите действия на „орлите” в защита.

Реваншът между двата отбора е идната седмица – 24-и август, на „Хювефарма Арена” в Разград.