Футбол

Манчестър Юнайтед се провали с гръм и трясък в Швейцария

Отборът на Йънг Бойс победи с 2:1 считаният за фаворит в група „F“ на Шампиоснакта лига Манчестър Юнайтед след обрат.

Срещата в Берн започна отлично за състава на Оле Гунар Солскяер, който отрки резултата в 12-ата минута чрез Кристиано Роналдо. Португалецът засече брилянтно центриране с външен фалц на Бруно Фернандеш и прокара топката между краката на Давид фон Балмос.

Нещата за Юнайтед поеха в негативна посока в 35-ата минута, когато Уан-Бисака получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Кристофър Мартинш в средата на терена.

Въпреки че успяха да задържат преднината си до почивката, англичаните се пропукаха в 65-ата минута, когато халфът Никълас Нгамалеу засече прострелно центриране в наказателното поле на Давид Де Хеа и заби неспасяемо топката във вратата на гостите.

В 71-ата минута норвежкият мениджър на Юнайтед изненадващо извади от игра двамата си най-добри футболисти Кристиано Роналдо и Бруно Фернандеш, за сметката на Неманя Матич и Джеси Лингард.

Натискът на швейцарския шампион даде резултат в последните секунди от 5-минутното добавено време. Джеси Лингард направи рискован пас към вратаря на манчестърци, топката бе пресечена от Теосон Джордан Сибачу, който прехвърли Де Хеа и донесе трите точки за своя състав.