Мария Мицова се класира за третия кръг на Европейското първенство по бадминтон

Мария Мицова се класира за третия кръг на сингъл жени на Европейското първенство по бадминтон за мъже и жени в испанската столица Мадрид, научи ЗАРАТА.

Българката записа втори пореден успех на шампионата, след като беше категорична срещу Влада Гинга от Молдова – 21:11, 21:9 за 22 минути.

В спор за място на четвъртфиналите Мицова ще играе срещу номер 8 в схемата Лиане Тан от Белгия.

По-късно днес на двойки мъже Иван Русев и Илиян Стойнов излизат в първия кръг срещу Люка Корве и Ронан Лабар от Франция.

В ранните мачове българите записаха победа и загуба. На смесени двойки Илиян Стойнов и Христомира Поповска спечелиха срещу Карл Кристиан Морк и Солвар Флатен Йоргенсен от Норвегия с 21:15, 21:16 за 27 минути.   Следващите съперници на българите са поставените под номер 8 в схемата Калъм Хеминг и Джесика Пю от Англия.

При мъжете Даниел Николов загуби във втория кръг в оспорван мач от номер 3 Ханс-Кристиан Солберг от Дания с 21:12, 10:21, 17:21 за 53 минути.