От десета стана първа! Калояна е европейска шампионка по бадминтон

Страхотна  Калояна Налбантова покори европейския връх и спечели титлата на Европейското първенство по бадминтон под 19 години в  Белград, научи ЗАРАТА.

Калояна Налбантова  спечели титлата на единично девойки на Европейското първенство по бадминтон за юноши и девойки до 19 години в сръбската столица  Белград.
Поставената под номер 10 Калояна победи на финала петата в схемата Лиза Куртин от  Англия с 14:21, 21:17, 21:16 за 51 минути.
Налбантова загуби първия гейм, но направи обрат в следващите два. Във втората част възпитаничката на Стилиян Макарски записа серия от 7:0, за да поведе с 16:11 и след 21:17 изравни резултата в геймовете. В третия гейм до средата се игра равностойно, след което българката отбеляза 6 безответни точки, за да вземе аванс от 18:13 и след 21:16 затвори мача.
Налбантова е европейска шампионка под 17 години от миналата година в Подчетртек, а сега прибави и титлата за девойки под 19 години.