Ветото подкрепиха БСП и ДПС, както и част от независимите депутати.
Правилникът за организацията и дейността на Народното събрание предвижда ветото да се счита за преодоляно, ако парламентът приеме повторно закона с мнозинство повече от половината от всички народни представители.
Част от промените в изборното законодателство бяха върнати за ново обсъждане на 28 септември 2020 г. от държавния глава.
Законопроектът за изменение и допълнение на Изборния кодекс бе приет на 17 септември 2020 г. В основното тяло на законопроекта бе заложено още ЦИК да определя техническите изисквания към апаратната и програмната част на техническите устройства за машинно гласуване.
Също така ЦИК ще осигурява техническите устройства за машинно гласуване чрез наемане или закупуване. Държавната агенция „Електронно управление“, съвместно с Българския институт за стандартизация и Българския институт по метеорология, удостоверяват съответствието на доставения тип техническо устройство за машинно гласуване с изискванията.
Част от промените бяха оспорени от президента. В мотивите си държавния глава посочи, че с последните промени се позволява едновременното въвеждане на машинен и хартиен вот и ръчното им броене, което обезсмисля машинното гласуване.
Киселото зеле е не само важна част от традиционната българска кухня, но и продукт с…
Сарми – едно от най-любимите ястия в българската кухня, което носи със себе си традиции,…