Пламена Миткова спечели титлата в скока на дължина на Световното първенство по лека атлетика

Пламена Миткова спечели титлата в скока на дължина на Световното първенство по лека атлетика до 20 години в Кали (Колумбия), научи ЗАРАТА. Миткова заслужи златния медал след като скочи 6,66 метра при третия си опит, постигайки най-добър резултат в кариерата си до момента.

Предишното най-добро постижение на българката бе 6,58 метра, които тя също записа през настоящия сезон.

Среброто остана за представителката на домакините от Колумбия Наталия Линарес, която скочи 6,59 м, а италианката Марта Амуин Амани се нареди трета с 6,52 м. Състезанието се проведе при дъждовно време.

Още един национал спечели медал в Кали. Божидар Саръбоюков стигна до среброто в скока на височина. Българинът, който е балкански шампион в дисциплината, записа 2,10 метра в третия си опит. Преди това той преодоля височини 2,00 и 2,05, като три пъти не успя на 2,14 метра.