Победа за националният ни отбор по баскетбол

България победи Босна и Херцеговина с 89:82 в световна квалификация, играна в Ботевград.

Двубоят премина много равностойно. Нашите спечелиха първата четвърт с 25:22, но във втората гостите надделяха с 9 точки и поведоха с 46:51 на полувремето. Третата част бе решаваща за успеха на „трикольорите“, като в нея спечелихме с 27:16. Заключителните минути на срещата бяха ниско резултатни, но достатъчни, за да се поздравим с победата.

Най-резултатен за успеха бе Божидар Аврамов с 20 точки, 14 записа играчът на Берое Александър Янев, 13 вкара Станимир Маринов.

В класирането България вече е с актив от 4 победи и 5 загуби и временно заема третото място в квалификационната група. В понеделник от 20 националите ни гостуват на Франция в Лимож.