[ad id=“225664″]
Учени от университета „Гълф Коаст“ във Флорида направиха класически експеримент с няколко десетки студенти. Те трябвало да отбележат до каква степен са съгласни с различни твърдения като например „Удовлетворява ме да решавам задачи, с които да достигам до нови решения на проблеми.“ и „Мисля върху проблемите само тогава, когато възниква необходимост за това.“
Според резултатите изследователите избират 30 „мислещи“ и 30 „немислещи“ студенти. На участниците в експеримента са поставени електронни гривни, отчитащи степента на физическата им активност за седем дни.
Установено е, че групата на „мислещите“ студенти извършва значително по-малко движения
[ad id=“263680″]
В резултат от анализа на резултатите, учените стигат до заключението, че хората, които не са склонни да мислят много, се поддават по-лесно на скука. Ето защо у тях възниква необходимостта да запълнят свободното си време с физическа активност.
Мързелът според учените е признак, че хората са склонни да се потапят в собствените си мисли, а физически активните хора просто нямат достатъчно време за размисъл. През уикендите обаче гривните не са отчели разлика между двете групи и това озадачило учените, давайки им повод за по-задълбочени изследвания. Данните от изследването са публикувани в „Journal of Health Psychology“.
Все пак учените казват, че високият коефициенти на интелигентност не е оправдание за заседнал начин на живот.
Източник: https://sakarnews.info
Лекоатлетът Тихомир Иванов от СКЛА Берое е Спортист на Стара Загора за 2024 година,…