[ad id=“225664″]
„Ясно, че имат взаимно претенции, не виждам сериозен напредък от товаq което се случи на срещата във Варна. Винаги може да бъде и по-лошо, разбира се и това не бива да се подценява. България би могла да търси подкрепата на ЕС, на определени ключови държави, поне за част от своите претенции към Турция като тези за духовните граници на съседката ни, тъй като това не е исторически, а актуален въпрос, в контекста на това което се случва в Егейско и Средиземно море. Не трябва да чакаме да имаме проблем, от типа на този, който има Кипър и Гърция. ЕС трябва да подкрепя своите страни членки – България е страна член на ЕС, а Турция не е“, каза още той.
[ad id=“263680″]
Проф. Александър Маринов коментира още, че България има възможност да провежда собствена, разумна политика по отношение на заплахите и нестабилностите, които ни заобикалят.
Той обясни, че доказателство за това е и разумното и дипломатично решение на българското правителство да не присъединява към вълната от експулсирания на руски дипломати, което доказва, че страната ни има способност да разглежда своето собствено положение.
Петлите са не само символ на утрото, но и интересни същества със специфични характеристики и…
Мравките са едни от най-успешните същества на нашата планета. Тяхната организация, издръжливост и социална структура…
Кокошките са едни от най-разпространените и полезни домашни животни в света. Те не само снасят…