Тя коментира, че всички ежедневни данни са важни, както броят на инфектираните, така и този на починалите. Специалистът коментира, че натискът върху болниците също трябва да бъде сериозно следен.
„За съжаление този вирус води до доста по-сериозни последици като смъртност от сезонния грип. С грипния вирус сме заедно от векове. Ние сме имали много повече време да се адаптираме. Там съществува и ваксина. Има и антивирусни препарати“, отбеляза проф. Александрова.
Тя е привърженик на ваксината срещу грип особено в условията на COVID-19.
„Няма как да знаем кой човек ще бъде свръхразпространител, не знаме на какво се дължи. Един човек, който активно отделя вируса и е в среда с много хора рискът да ги инфектира не е малък“, каза Александрова.
Тя не пожела да посочи дали става въпрос за втора или трета вълна. Според нея е важно хората да знаят, че вирусът го има.
„Пандемията с грипа през 1918 г., испанската чума, е продължила на практика 3 години. Трябва да бъдем достатъчно търпеливи. Давам си сметка, че хората се изморяват, не бива да живеем в страх, но трябва да спазваме мерките“, посъветва вирусолог.
Омега-3 мастните киселини са есенциални мазнини, които играят ключова роля за здравето на човека. Тялото…
„Биг Брадър“ е едно от най-известните риалити шоута в световен мащаб, оставило своя отпечатък и…
Гинко билоба е едно от най-старите дървета в света и е известно със своите лечебни…
Днес, 24 декември 2024 г., най-търсената дума в Google в България е "Бъдни вечер". Това…