Пъстри ще са пролетните празници в Стара Загора

По традиция пъстър и многообразен и тази година е афишът на Община Стара Загора, посветен на жизнерадостните пролетни празници.

Няколко акцента се открояват в съвместните прояви на Центъра за подкрепа на личностното развитие, Школата по изобразителни изкуства, Регионалния исторически музей, Библиотека „Родина“, читалищата и др.
На 25 февруари от 10.00 часа в парк „Пети октомври“ ще бъде открита голяма изложба на мартеници, изработени от деца от детските градини и училищата в Стара Загора.

Ателиета за изработка на мартеници на 4-то ниво в музея ще заработят с пълна сила на 28 февруари, от 10.00 часа до 12.00 часа и от 14.00 часа до 16.00 часа.

На 1 март празнува старозагорският Зоопарк, чиято 60-та годишнина от откриването ще бъде отбелязана тази година. Тържествено украсен, огласен от детски песни и танци и изпълнен с веселба, посреща своите гости. На празника се радват и всички негови обитатели, закичени за здраве с мартеници. Най-голямата атракция е празничното пролетно веселие на мечата поляна и кръщаването на бебета-животни от Баба Марта и децата с най-българските имена.

Много очакван и обичан е празникът на коня Тодоровден, който ще бъде отбелязан на 4 март с турнир по конен спорт и атрактивна програма на Конната база на Тракийски университет в квартал „Кольо Ганчев“. Състезанието включва прескачане на препятствия с височина 60 см, 100см и 120 см, в което майсторство показват ездачи от различни клубове. Разнообразна програма с много изненади и традиционна вкусна скара превръщат събитието в любимо място за срещи с приятели и начин за приятно прекарване на свободното време за старозагорци и гостите на града.

Коне и техните ездачи от цялата област тръпнат в очакване на Тодоровден, за да премерят сили в село Михайлово на празника „Тодоровден – въплътен в традицията и в силата на Коня“. Очакванията са за атрактивен празник с гонки и кушии, състезания за най-смелите и силните, конкурси, много настроение и награди. Организатори на проявата са кметството на село Михайлово и Народно читалище„ Пробуда -1921“.

Arhiv