Реал (Мадрид) и Манчестър Сити са на четвъртфиналите в Шампионската лига

Реал (Мадрид) и Манчестър Сити се класираха с лекота за четвъртфиналите в Шампионската лига след нови победи над съперниците си. В Мадрид „Кралете“ постигнаха успех с 3:1 над Аталанта и след общ резултат от двата мача 4:1 продължават битката за трофея.

Испанците се възползваха от груба грешка в защитата на гостите и в 34-та минута Карим Бензема реализира отблизо след подаване на Модрич. Италианците имаха няколко изгодни положения, а най-дискусионната ситуация в мача бе в 44 минута и 59 секунда на първото полувреме. Тогава реферът свири края на първото полувреме, при положение, че Луис Муриел бе изведен сам срещу Куртоа. Промяна в резултата нямаше до 60-та минута, когато Винисиус бе спънат в наказателното поле на Аталанта, а Серхио Рамос реализира отсъдената дузпа.

Италианците намалиха след прекрасно изпълнение на Луис Муриел от свободен удар в 83-та минута на мача, а две по-късно резервата Марко Асенсио довърши Аталанта с трети гол.

Манчестър Сити и Борусия Мьонхенгладбах играха и втория си мач от серията в Будапеща, а англичаните спечелиха с 2:0. „Гражданите спечелиха първата среща с 2:0.

Момчетата на Хосеп Гуардиола свършиха работата си още през първото полувреме. В 12-та минута Кевин Де Бройне направи 1:0 след свиреп удар с левия крак от близо 25 метра. Само шест по-късно намиращият се в прекрасна форма Илкай Гюндоган довърши сънародниците си с втори гол след отлично подаване на Фил Фоудуън.