Categories: България

Светлана Каменова е европейски шампион по бокс

Снимка БГНЕС, архив

Светлана Каменова е европейска шампионка по бокс, след като три пъти остана на второто място в континентални първенства.

Една от най-добрите ни боксьорки чу химна в своя чест, след като ликува в категория до 57 килограма на първенството в Белград. Под наставленията на Борислав Георгиев и Роман Цветков тя срази рускинята Дария Абрамова и за пръв път в кариерата си стъпи на върха на Стария континент.

Светла, която след по-малко от три месеца ще боксира и на Олимпийските игри в Париж, показа много добра игра от дистанция. С премерени действия, точни комбинации и отличен усет при движението с крака тя установи превес. Светла изкова аванс след първите два рунда и със самочувствие затвори срещата за успех с 5:0 гласа (30:27, 30:27, 30:27, 29:28, 30:27).

Златислава Чуканова спечели сребърен медал. В категория до 50 килограма националката ни направи много добър мач с представителката на Ирландия Шанън Суийни. Тя диктуваше темпото, търсеше боя и не спря да преследва съперничката си по ринга. Злати спечели първия рунд, но съдиите прецениха, че ирландката е била по-акуратна в контриращите действия в следващите два и присъдиха поражение на нашата боксьорка с 1:4 гласа (28:29, 28:29, 29:28, 28:29, 28:29).

България завърши с общо 5 медала при жените на Европейското първенство в Белград. В четвъртък с бронзови отличия се поздравиха Севда Асенова (48 кг), Венелина Поптолева (52 кг) и Аслъхан Мехмедова (63 кг). Всяка от тях спечели и премия. Златният медал носи 15 хиляди долара, сребърният – 10 000, а бронзовите – по пет хиляди долара, пише „24 часа“.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

Arhiv

Recent Posts

Доц. Ташев: От Скопие изтича класифицирана информация към Сърбия и Русия

Белград дърпа конците, посочи експертът...

59 минути ago

Габриела Маринова от Берое спечели сребро на световното по карате стил „шотокан“

Габриела Маринова от IXв клас на СУ "Максим Горки" спечели сребърен медал на Световното…