Сестри Стоеви са на финал на Европейското по бадминтон в Мадрид

Двукратните европейски шампионки  Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за финала на двойки жени на Европейското първенство по бадминтон за мъже и жени в испанската столица  Мадрид, научи ЗАРАТА.
Поставените под номер 1 в схемата българки, победиха представителките на  Дания Амалия Магелунд и Фрея Равн с 21:11, 21:12 за 33 минути.
 Габриела Стоева и Стефани Стоева поведоха с 12:4 в първия гейм, а във втората част след 9:7 направиха силна серия и без проблеми стигнаха до крайния успех.
Сестри Стоеви се борят за трета титла на Стария континент след 2018 и 2021 година. На финала утре те ще играят за златните медали срещу четвъртите в схемата  германки Линда Ефлер и Изабел Лохау, които елиминираха в драматичен мач номер 2 Майкен Фруергаард и Сара Тигесен ( Дания) с 20:22, 21:15, 22:20 за 1:20 час.
Преди около месец българките победиха Ефлер и Лохау на финала на турнира по бадминтон от сериите „World Tour Super 300“ в Базел ( Швейцария) с награден фонд 180 000 щатски долара.